Most egy kicsit főzni fogok. Alapvetően szeretek főzőcskézni, de ha véletlenül valami főzős műsorba botlok tévézés közben, különösen kedvem támad a konyhában ténykedni. Egy magam kiötlött receptet szeretnék megosztani.
Három fő részére készült az étel, arányokat igény szerint módosítani kell.
Mézes aszalt szilvával töltött rozmaringos csülök.
Hozzávalók:
3 db csont nélküli csülök
12 db aszalt szilva
méz
só, bors
1 kis fej zúzott fokhagyma
9 szál friss rozmaring
Bacon szalonna
A mártáshoz:
1 diónyi vaj
1 kis gyömbér
1 dl vörösbor
2 dl paradicsomlé (házi, sűrű)
1 dl főzőtejszín
csipet fahéj
1-2 kk cukor
Körethez:
Burgonya
zsemlemorzsa
Akkor kezdjük el!
A megtisztított csülköket kicsit megnyitva sózzuk, borsozzuk és kiterítjük.
Az aszalt szilvákat félbe vágjuk és egy tálkában összeforgatjuk a mézzel majd a hús közepére helyezzük.
A hús széleivel betakarjuk a tölteléket és körben bekenjük a zúzott fokhagymával.
Alufóliára helyezzük a húst és rárakjuk a rozmaring ágakat.
Most következnek a szalonna szeletek. Ugyan a hozzávalóknál „bacont” írtam, de én kolozsvári szalonnát használtam, mert a kis boltban ahol vásárolok leszeletelték vékonyra. Köszi Zsuzsi! :)
Ezután az alufóliát összetekerjük a végeit felfelé kunkorítva, nehogy az értékes lé kicsöpögjön. Rácsra vagy tepsibe helyezve betesszük a sütőbe és kb 150 celsius fokon két, két és fél óráig sütjük.
Most van időnk elkészíteni a köretet és a mártást. A burgonyát meghámozzuk, feldaraboljuk és feltesszük főlni. Ha kész, akkor leszűrjük és megforgatjuk zsemlemorzsában, majd elterítjük egy tepsiben amit előtte jó alaposan kikentünk vajjal. Mehet is be a sütőbe a hús alá. Időnkét kivesszük és átforgatjuk. Mikor majd levesszük az alufóliát a húsról, a benne maradt pecsenyelevet is rá önthetjük a krumplira. Ha jól csináltuk, akkor valami ilyesmit kell kapnunk:
Jöhet a mártás. A gyömbért meghámozom és ezzel a hámozóval vékony szeleteket vágok belőle. Serpenyőben vajat olvasztok, ráteszem a gyömbért és elkezdem párolni. Pár perc után felöntöm vörös borral és így párolom tovább. Közben ízesítem fahéjjal. Egy kicsit forralt bor jellege van még most, de ez nem baj! :) Kicsit később felöntöm a paradicsom lével, majd a cukrot is hozzá teszem a savanyúság ellensúlyozására. Ha úgy érezzük, hogy nemsokára kész akkor hozzá öntjük a tejszínt. Jól kiforraljuk és kész is. Kóstoljuk meg és ha kívánja korrigáljuk az ízeket.
Ha letelt a két, két és fél óra akkor kicsomagoljuk a húst.
Így még kicsit hókának néz ki, ezért uzsgyi vissza a sütőbe szolizni egy kicsit. Fél. egy óra múlva valami ilyesmit kellene kapnunk:
A három grácia:
Tálalhatunk, és jó étvágyat kívánva fogyasszuk jóízűen!Talán lesz aki kipróbálja, nekem ízlett!
Sziasztok!